Tisková zpráva

Dokončení první etapy a předání pakoviště městu Uherské Hradiště. 

Tisková zpráva ze dne 25.9.2015

Dvacet dva nových parkovacích míst pro město.

V pátek 25. září 2015 investoři polyfunkčního domu Šestka slavnostně předali městu Uherské Hradiště zdarma k užívání dvacet dva nových parkovacích míst. Slavnostního předání se zúčastnili jak investoři, tak místostarosta Ing. Zdeněk Procházka.

Tím byla dokončena první etapa výstavby víceúčelového domu Šestka. Projekt se připravoval dlouhých 15 let. Nová budova poskytne 1000 m2 obchodní plochy,
500 m2 kancelářských ploch, 40 bytů a ubytovacích prostor.

Výstavbou šesti měšťanských domů se tvář Hradební ulice opět přiblíží jejímu původnímu charakteru.” uvedl Ing. Jan Ksiazkiewicz.

Hradební měla charakter ulice již několik staletí až do konce sedmdesátých let minulého století. V této době došlo k demolici původního měšťanského pivovaru. Na uvolněném prostranství byl vybudován stávající uherskohradišťský Klub kultury.

Pivovar v Hradební ulici i se sladovnou byl postaven v letech 1879 až 1887. V roce 1921 však jeho velkou část zničil požár a postupně se z něj stal jen sklad pro pivovar v Jarošově." uvedla pro Slovácký deník historička Blanka Rašticová.

Samotná výstavba 1. etapy domu, kterou zajišťuje společnost Pozemní stavitelství Zlín a.s., začala v červenci 2014, byla ukončena v srpnu 2015. Finální dokončení investoři směřují na leden roku 2016.
V další etapě výstavby dojde k vybudování 76 parkovacích stání, z toho 47 v podzemní a 29 v nadzemní části. Ty budou sloužit nájemníkům Šestky. Všechny nově vzniklé prostory budou moderně zařízeny s nadstandardním technickým zázemím, včetně přípojky internetu, kabelové, digitální i pozemní televize, neustálého napojení na pult centrální ochrany, včetně střežící kamery, která bude předána zdarma do užívání městské policii Uherské Hradiště.

Investoři věří, že díky Šestce vznikne nové komerční centrum s prostory pro bydlení, které přispěje ke zkrášlení centra města.

Zodpovědná osoba: Ing. Zdenka Chrástková
Kontaktní informace: info@gasys.eu